top of page

КАТЕХИТИЧНА ШКОЛА ІМ. ПАТРІАРХА ЙОСИФА СЛІПОГО

 

      28 вересня 2012 р. Б. виповнилося 10 років з часу, коли Катехитична школа ім. Патріарха Йосифа Сліпого отримала благословення блаженнішого Патріарха Любомира Гузара на своє заснування. Це був 2002 рік - рік Патріарха Йосипа Сліпого у нашій Церкві. У жовтні 2002 року батьки написали перші заяви-прохання на ім'я пароха і духівника школи о. Олексія Васьківа і з середини жовтня для першого набору учнів (понад 500 дітей віком від 5 до 16 років) розпочалося навчання у школі. Слід відзначити, що у 2001/2002 н.р. , перед офіційним заснуванням школи, у ще недобудованому до кінця приміщенні, займалися 2 групи дітей, які розпочали навчання ще у парохії Св. Андрія і Йосафата. Їх катехизували пані Світлана Івашко та Леся Зазуляк.
     Головною метою діяльності школи є, звичайно, підготовка дітей до життя у Святих Тайнах, впровадження їх у життя Церкви.
     Батьки із найсвідоміших сімей приводять діточок до Катехитичної школи вже у віці 5-ти або 6-ти років і вони поступово готуються до прийняття Тайни Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя, а далі продовжуючи навчання закріплюють і поглиблюють свої знання християнської віри, більше пізнають Святе Письмо.
     На жаль далеко не всі батьки, а відповідно діти, продовжують навчання після того, як підготуються до Першої Святої Сповіді, із кожним роком після цієї урочистої і важливої події діти розсіюються, тому до 10-го катехитичного класу залишається навчатися менше 10 % дітей.
     Число учнів у Катехитичній школі за час її існування змінювалося: від 527 у перший рік до 800 у третій рік, далі потрохи зменшувалося до близько 600 дітей у  10-му, ювілейному навчальному році.
     Навчання в школі максимально може тривати для дитини 12 років: починаючи від 5-ти років і до 17 та відбувається згідно програмної серії “З нами Бог” та програмою Підготовки до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя, затвердженого Синодом єпископів УГКЦ. 
     Крім самих уроків катехизації, які відбуваються у нашій школі і в будні дні, і в суботу та неділю, у школі щороку відбуваються різні навчально-виховні події, які об'єднують дітей Катехитичної школи і їхніх батьків.
     За десять років діяльності у школі сформувалися певні традиційні події, які відбуваються кожного року і особливо, пов'язані з окремими датами в житті нашого народу і нашої Церкви.
     І таких традицій в нашій школі існує вже не мало. 
    Перша з них — це урочистий початок навчального року Святою Літургією та благословенням учнів та катехитів на навчальний рік, що відбувається в кінці вересня або на початку жовтня, а закінчується завжди подячною Святою Літургією в кінці травня. Щороку в першому півріччі та другому півріччі навчального року відбуваються загальні збори батьків, діти яких готуються до Першої Сповіді, а також загальні тематичні збори для всіх батьків, діти яких навчаються в Катехитичній школі.

    

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ТА СПИСОК ГРУП 2022/2023

bottom of page